Godziny pracy
Pon - Pt : 09:00-17:00
Radca prawny Sławomir Staszak - prawnik z Gdańska

Sławomir Staszak radca prawny

Partner Zarządzający

E-mail: s.staszak@krp-ks.pl

Telefon: +48 602 580 410

Skype: krpstaszak

Współzałożyciel i Partner Zarządzający K&S Kancelarii Radców Prawnych Kardasz Staszak Sp.p.
Radca prawny – członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku od roku 2011. Absolwent prawa na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

W latach 2009-2013 Sławomir współpracował z wiodącymi Trójmiejskimi kancelariami prawnymi, gdzie zdobywał doświadczenie i wiedzę, świadcząc usługi także na rzecz podmiotów publicznych i zagranicznych w języku angielskim. Sławomir biegle włada językiem angielskim, w tym angielskim prawniczym.

Sławomir specjalizuje się w prawie korporacyjnym, prawie spółek handlowych oraz korporacyjnym prawie podatkowym – pod jego przewodnictwem Zespół Kancelarii przeprowadził wiele fuzji oraz przekształceń spółek prawa handlowego, a także zbudował szereg holdingów i grup kapitałowych – w tym z kapitałem zagranicznym. Ponadto Sławomir specjalizuje się także w prawie gospodarczym i inwestycyjnym, a także kompleksowej obsłudze procesów budowlanych i inwestycji deweloperskich. W ramach świadczonych usług Sławomir prowadził całościową obsługę prawną inwestycji deweloperskich, w ramach których oddano do użytku setki lokali mieszkalnych i użytkowych w wielu miastach Polski.

W obszarach swojej praktyki Sławomir czynnie reprezentuje Klientów Kancelarii przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi, Sądem Najwyższym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym, a także przed organami administracji publicznej.

Poza aktywnością zawodową prowadzoną w ramach Kancelarii, Sławomir czynnie uczestniczy w biznesie zasiadając m.in. w organach statutowych wielu spółek prawa handlowego będąc członkiem ich rad nadzorczych oraz organizacji NGO, a także współtworząc wiele projektów biznesowych i społecznych.

Prywatnie biegacz – wielokrotny maratończyk i zdobywca Korony Maratonów Polskich, a także badmintonista – posiada licencję zawodnika w Polskim Związku Badmintona. Sławomir pasjonuje się podróżowaniem po świecie i żeglowaniem, a także literaturą, muzyką i malarstwem.

Specjalizacja

  • Prawo korporacyjne i spółek handlowych
  • Prawo podatkowe
  • Prawo gospodarcze
  • Prawo umów handlowych
  • Prawo budowlane i inwestycje deweloperskie
  • Audyty prawne przedsiębiorstw i nieruchomości (tzw. due dilligence)
  • Prawo nowych technologii