Godziny pracy
Pon - Pt : 09:00-17:00

Partnerzy

11Radca prawny Krzysztof Kardasz

Krzysztof Kardasz

radca prawny
Partner Zarządzający
11Radca prawny Sławomir Staszak - prawnik z Gdańska

Sławomir Staszak

radca prawny
Partner Zarządzający

Radcy prawni

11Radca prawny Łukasz Roszko Gdańsk

Łukasz Roszko

radca prawny
11Radca prawny Kamila Korn

Kamila Korn

radca prawny

Aplikanci radcowscy

Ewelina Wojcieszek

aplikant radcowski
11Karol Bogalecki aplikant radcowski

Karol Bogalecki

aplikant radcowski
11Magdalena Nowacka aplikant radcowski

Magdalena Nowacka

aplikant radcowski
11Paulina Kosiewicz aplikant radcowski

Paulina Kosiewicz

aplikant radcowski
11sara lipner aplikant radcowski

Sara Lipner

aplikant radcowski

Administracja

11Kierownik sekretariatu Daria Delewska

Daria Delewska

kierownik Sekretariatu

Potrzebna Ci pomoc prawna?

Zadzwoń pod numer +48 58 309 29 69 lub napisz do nas. Skorzystaj z doradztwa albo kompleksowej obsługi prawnej.

FAQ

Kim jest i czym zajmuje się radca prawny?

Radca prawny jest jednym z zawodów prawniczych. Zajmuje się przede wszystkim profesjonalnym poradnictwem prawnym, sporządzaniem opinii, umów oraz innego rodzaju dokumentów. Może też występować przed sądem jako pełnomocnik lub obrońca. Radca prawny może współpracować zarówno z instytucjami, firmami, jak i klientami prywatnymi. W przypadku kontaktów biznesowych zajmuje się on bieżącą obsługą prawną spraw firmowych, sporządzaniem umów oraz wydawaniem opinii. Osoby prywatne korzystają z jego usług w sytuacjach takich jak rozwody, sprawy spadkowe, czy obsługa prawna nieruchomości.

Ile kosztuje radca prawny?

Koszt poradnictwa radcy prawnego waha się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Kwota jest uzależniona od wielu czynników. Pod uwagę brane jest skomplikowanie danej sprawy, czas wymagany na jej poprowadzenie oraz specjalizacja danego prawnika. Za każdym razem usługa podlega indywidualnej wycenie.

Kto to prawnik i co on robi?

Prawnik jest to ogólne określenie odnoszące się do osoby, która ukończyła studia prawnicze i wykonuje ten zawód. Prawnik reguluje stosunki międzyludzkie w świetle obowiązującego w danym państwie prawa. Jego funkcja wzbudza społeczne zaufanie i jest przydatna we wszystkich spornych kwestia codziennego życia. Stoi na straży społecznego ładu i przestrzegania ustalonych norm. Prawnik posiada zatem wiedzę i kompetencje w zakresie doradztwa opartego o aktualne przepisy prawa.

Ile kosztuje prawnik np. od rozwodu lub w sprawie frankowej?

Wiele sytuacji, na które napotykamy się w życiu wymaga konsultacji prawnej. Czy będzie nas na nią stać? Każdy prawnik posiada swój cennik, według którego dokonuje wyceny swoich usług. Na jego wysokość ma wpływ długość i poziom trudności sprawy, której się podejmuje. Inaczej będzie zatem wyceniania krótka porada, która może być jednak bardzo przydatna, inaczej zaś wieloetapowa konsultacja, która wymaga wnikliwej analizy.

Ile kosztuje porada prawna?

Każda porada prawna podlega indywidualnej wycenie. Nie ma jednego obowiązującego cennika.

Ile kosztuje napisanie pisma przez prawnika?

Napisanie pisma przez prawnika, podobnie jak inne usługi prawne wymaga oceny sytuacji i analizy dodatkowych dokumentów. Inaczej zostanie wycenione proste pismo, inaczej skomplikowana umowa zawierająca wiele punktów. Za każdym razem warto jednak to skonsultować i nie podejmować się próby tworzenia takich dokumentów na własną rękę.

Czym się różni radca prawny od adwokata?

Zarówno radca prawny, jak i adwokat mają takie same kompetencje. Obaj ukończyli 5-letnie studia prawnicze. Po ich skończeniu wybrali jedną z dostępnych aplikacji, czyli radcowską, notarialną, adwokacką, komorniczą lub sędziowską. Przynależą oni do innych samorządów zawodowych. Podział między radcą a adwokatem jest, więc bardziej sprawą wewnętrzną tego środowiska. Nie stanowi znaczącej różnicy dla klientów. Chcąc zatem skorzystać z porady prawnej możemy udać się zarówno do radcy prawnego, jak i adwokata.

Radca prawny, czy adwokat — co lepsze?

Dokonując wyboru prawnika, któremu powierzymy naszą sprawę warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Czy to adwokat, czy radca prawny każdy wyrabia sobie z czasem indywidualną specjalizację. Część chętniej podejmuje się spraw rodzinnych, część stawia na rozwiązywanie problemów biznesowych. Kluczowe dla sukcesu jest zatem doświadczenie danej osoby. Warto również zasięgnąć opinii innych klientów, którzy korzystali już z usług prawnika. Sam wybór między radcą prawnym a adwokatem będzie zatem kwestią indywidualnych preferencji.

Potrzebujesz prawnika z Gdańska lub Elbląga

Zadzwoń pod numer +48 58 309 29 69 lub napisz do nas. Skorzystaj z doradztwa prawnego albo kompleksowej obsługi prawnej.