Godziny pracy
Pon - Pt : 09:00-17:00

Prawnik rozwodowy – kim jest i czym się zajmuje

Zajmując się sprawami rozwodowymi od niemal dekady zauważamy, że w sprawach rozwodowych Klienci poszukują prawników specjalizujących się przede wszystkim w sprawach rozwodowych,
a prawników takich często nazywają lub szukają jako „prawników rozwodowych”. Kim zatem jest prawnik rozwodowy i czym się zajmuje postaramy się odpowiedzieć w niniejszym wpisie.

Prawnik rozwodowy powinien być doświadczonym praktykiem w przedmiocie prawa rodzinnego oraz procedury cywilnej oraz osobą posiadającą doświadczenie w przeprowadzaniu spraw rozwodowych, postępowań o alimenty oraz wszelkich postępowań dotyczących opieki i kontaktów z dziećmi.

Dodatkowo, aby taki prawnik mógł reprezentować Klienta w sprawie rozwodowej przed sądem powinien posługiwać się tytułem radcy prawnego lub adwokata, bowiem tylko tacy profesjonalni pełnomocnicy mogą reprezentować stronę postępowania rozwodowego przed sądem.

K&S Kancelaria Radców Prawnych Kardasz Staszak od wielu lat zajmuje się sprawami rozwodowymi swoich Klientów, specjalizuje się również w prowadzeniu takich postępowań rozwodowych,  a także postępowań dotyczących alimentów oraz postępowań dotyczących władzy rodzicielskiej i opieki nad małoletnimi dziećmi. Informacje o zakresie usług znaleźć można tutaj: https://www.krp-ks.pl/zakres-uslug/prawo-rodzinne-spadkowe/.

W przypadku pytań dotyczących sprawy rozwodowej lub woli zlecenia prowadzenia sprawy rozwodowej przez naszych prawników zapraszamy do kontaktu z Kancelarią i umówienia spotkania w siedzibie Kancelarii w Gdańsku lub oddziale Kancelarii w Elblągu.

Kancelaria Radców Prawnych K&S Kardasz Staszak to wspólne przedsięwzięcie, które prowadzą radca prawny Krzysztof Kardasz oraz radca prawny Sławomir Staszak. Informacje o Kancelarii dostępne są na jej stronie internetowej - https://www.krp-ks.pl/

Polecane artykuły