Pon - Pt : 09:00-17:00

Michalina Lewandowska aplikant radcowski

E-mail: m.lewandowska@krp-ks.pl

Skype: m.lewandowska@krp-ks.pl

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku od 2021 r.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Tytuł magistra uzyskała w 2019 r. broniąc pracę magisterską „Wypadek przy pracy jako pojęcie prawa pracy” w Katedrze Prawa Pracy pod kierunkiem prof. dr hab. Zbigniewa Górala.

Doświadczenie zdobywała pracując w renomowanych kancelariach specjalizujących się w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych. Podczas studiów działała w ramach wolontariatu w Studenckim Punkcie Informacji Prawnej – Klinice Prawa i Klinice Praw Dziecka oraz uczestniczyła w studenckich programach stażowych takich jak m.in. „DOBRY STAŻ – DOBRY START. Profilowane programy stażowe dla Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego”.

Jako członek Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland brała udział w wielu wymianach zagranicznych w tym do Brukseli oraz na Białoruś. Ponadto uczestniczyła w Międzynarodowych Zjazdach Studentów Prawa takich jak m.in. International Council Meeting w Chorwacji.

W Kancelarii zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Ponadto interesuje się prawem medycznym w szczególności kwestiami związanym z błędem w sztuce medycznej oraz naruszeniami praw pacjenta.

Biegle włada językiem angielskim, w tym językiem angielskim prawniczym.

Prywatnie miłośniczka historii, geopolityki oraz malarstwa polskiego XIX i XX wieku.