Godziny pracy
Pon - Pt : 09:00-17:00

Pozew o WIBOR – czy po „frankowiczach” nastał teraz czas „złotówkowiczów”?

Kancelaria K&S Kardasz Staszak ma przyjemność ogłosić, że aktualnie jesteśmy w trakcie przygotowywania pierwszego pozwu Kancelarii dot. kredytu złotówkowego. 

Na skutek wnikliwych analiz umów przekazanych zespołowi Kancelarii K&S Kardasz Staszak, doszliśmy do wniosku o zasadności roszczeń kredytobiorców złotówkowych. Pierwszy pozew został już zlecony przez Klientów Kancelarii i jest na zaawansowanym etapie przygotowania.

Będziemy na bieżąco przekazywali informacje na temat tej sprawy, mając w pełni świadomość zainteresowania ze strony kredytobiorców.

Wskazać należy, że historycznie sytuacja dotycząca kredytów złotówkowych i frankowych jest podobna – zainteresowanie Klientów działaniami mającymi na celu podważenie postanowień umów kredytowych w obu przypadkach wynika ze znacznego i nieprzewidywalnego dla przeciętnego konsumenta wzrostu rat kredytowych. W przypadku umów frankowych wynikało to ze wzrostu kursu CHF, w przypadku kredytów złotówkowych wynika to ze wzrostu stóp procentowych NBP i tym samym wskaźnika WIBOR.

Oczywiście nie jest to przesłanka sama w sobie do podważania umów, ale stanowi to impulsem do podjęcia działań przez konsumentów i reprezentujących ich prawników, którzy zaczęli się dokładnie przyglądać zawartym umowom kredytowym. W naszej ocenie tak jak miało to miejsce w sprawach kredytów frankowych, złotówkowicze nie są pozbawieni argumentów w walce z bankami. 

Kancelaria w umowach zawartych przez jej Klientów nieważności upatruje w oparciu wynagrodzenia banku (jakie stanowi oprocentowanie) o wskaźnik WIBOR. Jeden z głównych zarzutów sprowadza się do wadliwości ustalania tego wskaźnika. Konsumenci podobnie jak w sprawach frankowych podejmowali nieograniczone ryzyko, które oczywiście w całości zostało przerzucone na nich jako słabszą stronę umowy.

 

Pozew WIBOR

Sytuacja osób, które zaciągnęły kredyt, staje się coraz trudniejsza. Rosnąca inflacja oraz stale zwiększające się raty nie tylko powodują stres i obniżają poziom życia kredytobiorców, lecz także zagrażają bezpieczeństwu finansowemu Polaków. Problem, który do tej pory dotyczył przede wszystkim frankowiczów, od jakiegoś czasu jest problemem coraz większego grona osób spłacających kredyt w złotówkach. Jeśli na Państwa sytuację życiową negatywnie wpływa kredyt w złotówkach lub kredyt we frankach, kancelaria K&S Kardasz Staszak pomoże Państwu w dochodzeniu roszczeń. Podejmujemy działania mające podważyć postanowienia umów kredytowych na podstawie wadliwości ustalenia wskaźnika WIBOR – pozew o WIBOR jest uzasadniony z powodu niedającego się przewidzieć wzrostu tego wskaźnika, wynikającego z podniesienia stóp procentowych przez NBP Jesteśmy przekonani, że nasze kilkuletnie doświadczenie w reprezentowaniu frankowiczów i wiele wygranych spraw przełożą się bezpośrednio na wygraną złotówkowiczów. Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią

Kancelaria K&S Kardasz Staszak posiada ponad 5 lat doświadczenia w sprawach kredytów frankowych i wiele pozytywnych wyroków na koncie (w tym prawomocnych). Jesteśmy jedną z pierwszych kancelarii w Trójmieście, która zaczęła zajmować się sprawami kredytów frankowych i również dorzuciliśmy małą cegiełkę w kształtowaniu się pozytywnej linii orzeczniczej w tych sprawach. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie w tematyce umów kredytowych CHF, przy jednoczesnym zaangażowaniu ze strony Klientów – bez których nie ma mowy o żadnej sprawie, pozwoli również „przetrzeć szlaki”  w sprawach dotyczących kredytów złotowych i WIBOR


Zachęcamy do kontaktu i dokonamy bezpłatnej analizy Twojej umowy.

Łukasz Roszko
radca prawny

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Kancelaria Radców Prawnych K&S Kardasz Staszak to wspólne przedsięwzięcie, które prowadzą radca prawny Krzysztof Kardasz oraz radca prawny Sławomir Staszak. Informacje o Kancelarii dostępne są na jej stronie internetowej - https://www.krp-ks.pl/

Polecane artykuły