Godziny pracy
Pon - Pt : 09:00-17:00

Pozew o WIBOR – czy po „frankowiczach” nastał teraz czas „złotówkowiczów”?

Kancelaria K&S Kardasz Staszak ma przyjemność ogłosić, że aktualnie jesteśmy w trakcie przygotowywania pierwszego pozwu Kancelarii dot. kredytu złotówkowego. 

Na skutek wnikliwych analiz umów przekazanych zespołowi Kancelarii K&S Kardasz Staszak, doszliśmy do wniosku o zasadności roszczeń kredytobiorców złotówkowych. Pierwszy pozew został już zlecony przez Klientów Kancelarii i jest na zaawansowanym etapie przygotowania.

Będziemy na bieżąco przekazywali informacje na temat tej sprawy, mając w pełni świadomość zainteresowania ze strony kredytobiorców.

Wskazać należy, że historycznie sytuacja dotycząca kredytów złotówkowych i frankowych jest podobna – zainteresowanie Klientów działaniami mającymi na celu podważenie postanowień umów kredytowych w obu przypadkach wynika ze znacznego i nieprzewidywalnego dla przeciętnego konsumenta wzrostu rat kredytowych. W przypadku umów frankowych wynikało to ze wzrostu kursu CHF, w przypadku kredytów złotówkowych wynika to ze wzrostu stóp procentowych NBP i tym samym wskaźnika WIBOR.

Oczywiście nie jest to przesłanka sama w sobie do podważania umów, ale stanowi to impulsem do podjęcia działań przez konsumentów i reprezentujących ich prawników, którzy zaczęli się dokładnie przyglądać zawartym umowom kredytowym. W naszej ocenie tak jak miało to miejsce w sprawach kredytów frankowych, złotówkowicze nie są pozbawieni argumentów w walce z bankami. 

Kancelaria w umowach zawartych przez jej Klientów nieważności upatruje w oparciu wynagrodzenia banku (jakie stanowi oprocentowanie) o wskaźnik WIBOR. Jeden z głównych zarzutów sprowadza się do wadliwości ustalania tego wskaźnika. Konsumenci podobnie jak w sprawach frankowych podejmowali nieograniczone ryzyko, które oczywiście w całości zostało przerzucone na nich jako słabszą stronę umowy. 

Kancelaria K&S Kardasz Staszak posiada ponad 5 lat doświadczenia w sprawach kredytów frankowych i wiele pozytywnych wyroków na koncie (w tym prawomocnych). Jesteśmy jedną z pierwszych kancelarii w Trójmieście, która zaczęła zajmować się sprawami kredytów frankowych i również dorzuciliśmy małą cegiełkę w kształtowaniu się pozytywnej linii orzeczniczej w tych sprawach. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie w tematyce umów kredytowych CHF, przy jednoczesnym zaangażowaniu ze strony Klientów – bez których nie ma mowy o żadnej sprawie, pozwoli również „przetrzeć szlaki”  w sprawach dotyczących kredytów złotowych i WIBOR. 

Zachęcamy do kontaktu i dokonamy bezpłatnej analizy Twojej umowy.

Łukasz Roszko
radca prawny

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Kancelaria Radców Prawnych K&S Kardasz Staszak to wspólne przedsięwzięcie, które prowadzą radca prawny Krzysztof Kardasz oraz radca prawny Sławomir Staszak. Informacje o Kancelarii dostępne są na jej stronie internetowej - https://www.krp-ks.pl/

Polecane artykuły