15.11.2021

Pozew o rozwód Gdańsk – jak długo trwa sprawa o rozwód w Gdańsku

Klienci Naszej Kancelarii Radców Prawnych podczas pierwszego spotkania w sprawie rozwodu często zadają jedno podstawowe pytanie: Ile trwa rozwód w Gdańsku, kiedy dojdzie do pierwszej rozprawy? Dla wielu Klientów Kancelarii jest to kluczowa wiedza, ponieważ wszelkie formalności związane z rozwodem chcieliby zakończyć jak najszybciej i bez zbędnych opóźnień.

Na powyższe pytanie nigdy jednak nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Czas trwania postępowania rozwodowego nie jest bowiem możliwy do ustalenia w sposób konkretny. Czas trwania postępowania rozwodowego zależy bowiem nie tylko od działania prawników i radców prawnych z naszej Kancelarii.

Okres trwania postępowania rozwodowego zależny jest również od stanu faktycznego konkretnego przypadku, sprawności rozpoznawania sprawy przez sąd, postępowania drugiej strony procesu oraz działania Klienta.

Przygotowanie pozwu rozwodowego Gdańsk i dowodów

Samo ustalenie stanu faktycznego przez radcę prawnego oraz złożenie powództwa do sądu w imieniu Klienta Kancelarii odbywa się w zasadzie dosyć szybko i bez zbędnej zwłoki. W zależności od gotowości Klienta do współpracy z prawnikiem pozew złożony może być we właściwym sądzie w przeciągu paru dni od pierwszego kontaktu z Klientem – zależne jest to jednak od woli Klienta, jego gotowości do współpracy oraz przekazaniu Kancelarii wszelkich wymaganych dokumentów i informacji. 

Ustalenie niezbędnych dokumentów i informacji jakie Klient musi przekazać prawnikom Kancelarii następuje zazwyczaj na pierwszym spotkaniu w Kancelarii lub jeszcze przed tym spotkaniem w formie np. informacji przesłanej na skrzynkę e-mail Klienta.

Dodatkowo każdy z prawników i radców prawnych naszej Kancelarii dokłada wszelkiej staranności, aby złożony pozew rozwodowy nie zawierał braków formalnych tak, aby uniknąć uzupełniania braków formalnych, które potrafią wydłużyć termin wyznaczenia rozprawy przez sąd.

Procedury rozwodowe

W tym jednak momencie przechodzi się do procedur, które są już niezależne od sprawnego działania prawników Kancelarii tj. działanie sądu, procedura cywilna, działanie drugiej strony, inne nieprzewidziane okoliczności.

Postępowanie rozwodowe trwa również dłużej gdy przedmiotem tego postępowania jest rozstrzyganie o sprawach wspólnych małoletnich dzieci stron, kontaktów z nimi lub złożenia wniosku o podział majątku razem z postępowaniem rozwodowym.

Wpływ na czas trwania postępowania ma również postawa drugiej strony, które poprzez swoje działania może spowodować dłuższe rozpoznawanie sprawy przez sąd.

Rozwód Gdańsk – Skorzystaj z usług kancelarii

Z naszych obserwacji jednak wynika, iż pierwsza rozprawa rozwodowa zazwyczaj odbywa się w terminie od 3 do 4 miesięcy po złożeniu pozwu, chociaż jest to termin jedynie przypuszczalny, gdyż zdarza się, że pierwsza rozprawa może być wyznaczona przez sąd wcześniej niż termin wskazany powyżej, ale też później niż wskazane 3-4 miesiące. 

Kancelaria prawna K&S pomaga w sporządzeniu powództwa rozwodowego, doradza w przedmiocie rozwodu, a także reprezentuje Klientów przed sądami powszechnymi w sprawach rozwodowych. W celu uzyskania porady w przedmiocie rozwodu lub zlecenia Kancelarii reprezentacji w sprawie rozwodowej można umówić spotkanie z Naszymi prawnikami w siedzibie Kancelarii prawnej w Gdańsku przy ul. Staszica 6/6 lub oddziale w Elblągu położonym przy ul. Kowalskiej 15 lok. 5, gdzie nasi prawnicy i radcy prawni pomogą Państwu z wszelkimi formalnościami w przedmiocie złożenia powództwa o rozwód Gdańsk oraz reprezentacją Państwa w sądzie. Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami zawartymi na witrynie internetowej Kancelarii, które znajdują się pod adresem https://www.krp-ks.pl/zakres-uslug/prawo-rodzinne-spadkowe/. Nasi prawnicy pomagają we wszelkich sprawach związanych z rozwodem, podziałem majątku, kontaktami i opieką nad dzieckiem, a także w przedmiocie postępowań alimentacyjnych.

Artykuły warte doczytania:

  1. Rozwód z orzeczeniem o winie
  2. Zasada równych udziałów w majątku wspólnym byłych małżonków
  3. Rozwód krok po kroku
  4. Rozwód a zmiana nazwiska
  5. Ile kosztuje rozwód w Gdańsku ?
  6. Jak złożyć pozew o rozwód ?
  7. Prawnik rozwody Gdańsk