Kredyt we frankach pozew - Kancelaria Frankowa Gdańsk, o. Elbląg

Nasza Kancelaria Frankowa oferuje profesjonalną pomoc prawną dla klientów, którzy na skutek nieuczciwych postanowień umownych stosowanych przez banki w umowach kredytu frankowego (choć lepiej powiedzieć, że chodzi o kredyty złotowe powiązane z kursem franka szwajcarskiego) znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Procesy o unieważnienie umowy „frankowej” (lub inna, zgodna z interesem klienta, modyfikacja) są skomplikowane i wymagają dogłębnej znajomości tematu. Wiedzę w tym przedmiocie posiadają  Radcy prawni oraz Prawnicy zatrudnieni w Kancelarii.

Reprezentujemy klientów również w sprawach o uznanie przez sąd, że WIBOR, czyli jeden z kluczowych parametrów wpływających na koszt kredytu, jest skonstruowany wadliwie i stanowi niedozwoloną, bo nie podlegającą indywidualnym uzgodnieniom z klientami, klauzulę umowną, są to tak zwane kredyty WIBOR.

Prawnicy zajmujący się sprawami „frankowymi” oraz dotyczącymi stopy referencyjnej WIBOR „wchodzą” w rozmowy z bankiem i doradzają jak nie podjąć niekorzystnych decyzji w przedmiocie rozwiązania problemów z kredytem w CHF lub kredytem WIBOR . Instytucje finansowe często starają się zniechęcić klientów do wstępowania na drogę sądową z posiadanymi umowami kredytowymi we Franku Szwajcarskim lub WIBOR; najczęściej ostrzegają, że wypowiedzą kredyt. Konsument niemający doświadczenia w tego rodzaju sprawach może ulec namowom i zrezygnować  z podjęcia działań sądowych, choć ma wszelkie podstawy do tego, by uzyskać korzystne dla siebie rozstrzygnięcie takie jak unieważnienie umowy kredytu frankowego lub kredytu WIBOR, a także zwrot nadpłaconych kwot uiszczonych przez Klienta na rzecz Banku w związku z zaciągniętym kredytem frankowym lub WIBOR.

Oferujemy:

  • bezpłatną, wstępną analizę umowy kredytowej we Franku Szwajcarskim lub WIBOR;
  • ocenę ugody zaproponowanej przez bank w sprawie frankowej (jeśli została złożona);
  • przygotowania planu działania z kredytem frankowym lub WIBOR;
  • przeprowadzenia ewentualnego postępowania mediacyjnego z bankiem;
  • obrony w razie wytoczenia powództwa przez bank;
  • sporządzenia wezwania do zapłaty;
  • sporządzenia pozwu frankowego lub pozwu WIBOR;
  • reprezentacji w postępowaniu sądowym w sprawie frankowej lub WIBOR;
  • przeprowadzenia postępowania egzekucyjnego.

 

Pozew frankowy – prawnicy KRP&KS

W sprawach „frankowych” prawnicy z naszej Kancelarii dążą do przekonania sądu, że klienci banków nie zdawali sobie sprawy z ryzyka, które wiąże się z zaciągnięciem zobowiązania, byli też wprowadzani w błąd co do szans na wahanie kursu franka szwajcarskiego wobec złotego. Kredytodawcy nie wypełniali należycie obowiązku informacyjnego. Całe ryzyko zostało przerzucone na kredytobiorców. Z kolei w powództwach wytoczonych przez kredytobiorców „złotówkowych” wykażemy, że WIBOR nie jest miarodajnym wskaźnikiem dla ustalania oprocentowania kredytu, gdyż z powodu różnych zdarzeń gospodarczych na rynku jest raczej deklaracją banków o tym, według jakiej stopy mogłyby sobie pożyczać pieniądze, niż faktyczną stawką.

Nasza Kancelaria od lat zajmuje się sprawami z zakresu pozwów frankowych CHF i ma na tym polu duże osiągnięcia – wygrane w sporach frankowych z Bankami liczymy w dziesiątkach. Jesteśmy Kancelarią Frankową z miasta Gdańsk, posiadamy również oddział w mieście Elbląg, niemniej jednak reprezentujemy klientów frankowych i WIBOR z całego obszaru Polski jak również klientów przebywających na stałe poza granicami naszego kraju.

Posiadamy doświadczony zespół Radców Prawnych oraz Prawników, którzy na co dzień zajmują się sprawami z zakresu pozwów frankowych, stwierdzaniu nieważności kredytu we franku i kredytu WIBOR, odfrankawianiem kredytów oraz doradztwem i reprezentacją klientów Kancelarii w sporach frankowych i WIBOR z Bankami.

Osoby odpowiedzialne

Łukasz Roszko

Partner, radca prawny

+48 798 891 694
l.roszko@krp-ks.pl

Poznaj mnie

Łukasz Roszko

Magdalena Nowacka

radca prawny

+48 798 341 054
m.nowacka@krp-ks.pl

Poznaj mnie

Magdalena Nowacka

Paulina Dymka

prawnik

+48 516 192 511
p.dymka@krp-ks.pl

Poznaj mnie

Paulina Dymka

Marta Gliwa

prawnik

+48 583 092 969
m.gliwa@krp-ks.pl

Poznaj mnie

Marta Gliwa
Specjalizacje
Nasz zespół tworzą radcowie prawni z ponad 10-letnim doświadczeniem. Łączymy wiedzę praktyczną i doskonałą znajomość przepisów.