Kredyt we frankach pozew - Kancelaria Frankowa Gdańsk i Elbląg, pomoc frankowiczom

Dla wielu Polaków, kredyt we frankach szwajcarskich to temat, który wywołuje niemało emocji. Na początku lat dwutysięcznych, wiele osób skusiło się na skorzystanie z tego rodzaju kredytu, z uwagi na niskie stopy procentowe. Jednak z biegiem czasu, kurs franka zaczął rosnąć, co spowodowało drastyczny wzrost kosztów spłaty kredytu. Zmienne kursy walut i nieprzewidywalność rynku finansowego, przysporzyły kredytobiorcom szereg trudności. Dla wielu zadłużonych było to początkiem ich problemów, których skutki odczuwają do dzisiaj.

Kredyt we frankach – skorzystaj z pomocy naszej kancelarii Gdańsk i Elbląg

Sukces jest wynikiem decyzji” – ten cytat Eurypidesa nabiera szczególnego znaczenia, gdy stoisz w obliczu kłopotów wynikających z zaciągnięcia kredytu we frankach. Decyzje, które podejmiesz teraz, będą miały bezpośredni wpływ na Twoją finansową stabilność w przyszłości. Czy postanowisz samodzielnie zmierzyć się z potężnym bankiem?, czy też zdecydujesz się na wsparcie kancelarii, specjalizującej się w kwestiach kredytów we frankach?

Nasza kancelaria prawna jest gotowa pomóc Ci podjąć te decyzje i skierować Cię ku stabilności finansowej. Bo sukces, to nie zbieg okoliczności, lecz rezultat przemyślanych i odpowiednio skierowanych działań. 

 

Dogłębna analiza umowy Twojego kredytu we frankach

 

Pierwszym i najważniejszym krokiem w rozwiązaniu problemów z kredytem we frankach jest kompleksowa analiza umowy kredytowej. W naszej kancelarii skupiamy się na kilku kluczowych elementach:

 

 1. Sprawdzimy, czy bank prawidłowo poinformował Cię o potencjalnych ryzykach związanych z kredytem we frankach.
 2. Czy miałeś pełną świadomość konsekwencji, jakie niesie ze sobą nagła zmiana kursu franka?
 3. Czy bank w sposób zrozumiały wyjaśnił, jak te zmiany mogą wpływać na wysokość Twojej raty?
 4. Czy umowa nie zawiera klauzul niedozwolonych?

 

Pomoc Frankowiczom – nasza kancelaria Twoim wsparciem w negocjacjach z bankiem

 

Zrozumienie szczegółów umowy kredytowej, to pierwszy krok do rozwiązania problemu z kredytem we frankach. Drugim, często niezbędnym etapem, jest kontakt z instytucją finansową. Pamiętaj, że w tych trudnych rozmowach nie jesteś sam – nasza kancelaria prawna to Twoje wsparcie i ochrona.

 

Negocjacje z bankami mogą być zawiłe. Nasza rola polega na tym, aby reprezentować Cię w tych rozmowach i – przede wszystkim – dążyć do rozwiązania, które będzie najkorzystniejsze dla Ciebie.

 

Dzięki doświadczeniu i wiedzy o praktykach banków, potrafimy skutecznie negocjować. Bez względu na to, czy chodzi o przeliczenie Twojego kredytu na złotówki, renegocjacje stopy procentowej, czy usunięcie niesprawiedliwych klauzul. Nasza kancelaria to miejsce, gdzie możesz liczyć na pełen profesjonalizm, zaangażowanie i skuteczność.

 

Kredyt we frankach – nasza kancelaria Twoim reprezentantem w sądzie

 

Negocjacje z bankiem są często skomplikowane i stresujące. Jeżeli dialog z instytucją finansową nie przynosi oczekiwanych rezultatów, nie oznacza to końca walki o Twoje prawa. Nasza kancelaria prawna jest gotowa do reprezentowania Ciebie na drodze sądowej.

 

Kredyty Frankowe – czym zajmuje się nasza Kancelaria prawna

Od przygotowania pozwu, przez reprezentację w sądzie, aż do wydania wyroku – nasza kancelaria zadba o to, aby Twoje prawa były respektowane i chronione. Celem jest znalezienie najlepszego rozwiązania dla Ciebie, a nasze doświadczenie w sprawach związanych z kredytami we frankach stanowi tu klucz do sukcesu. Niezależnie od trudności, które napotykasz – jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Nasza Kancelaria Frankowa oferuje profesjonalną pomoc prawną dla klientów, którzy na skutek nieuczciwych postanowień umownych stosowanych przez banki w umowach kredytu frankowego (choć lepiej powiedzieć, że chodzi o kredyty złotowe powiązane z kursem franka szwajcarskiego) znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Procesy o unieważnienie umowy frankowej (lub inna, zgodna z interesem klienta, modyfikacja) są skomplikowane i wymagają dogłębnej znajomości tematu. Wiedzę w tym przedmiocie posiadają  Radcy prawni oraz Prawnicy zatrudnieni w Kancelarii, eksperci od umów frankowych oraz prowadzenia sporów z bankami.

Reprezentujemy klientów również w sprawach o uznanie przez sąd, że WIBOR, czyli jeden z kluczowych parametrów wpływających na koszt kredytu, jest skonstruowany wadliwie i stanowi niedozwoloną, bo nie podlegającą indywidualnym uzgodnieniom z klientami, klauzulę umowną, są to tak zwane kredyty WIBOR.

Prawnicy zajmujący się sprawami frankowymi oraz dotyczącymi stopy referencyjnej WIBOR „wchodzą” w rozmowy z bankiem i doradzają jak nie podjąć niekorzystnych decyzji w przedmiocie rozwiązania problemów z kredytem we franku szwajcarskim lub kredytem WIBOR . Instytucje finansowe często starają się zniechęcić klientów do wstępowania na drogę sądową z posiadanymi umowami kredytowymi we Franku Szwajcarskim lub WIBOR; najczęściej ostrzegają, że wypowiedzą kredyt. Konsument niemający doświadczenia w tego rodzaju sprawach może ulec namowom i zrezygnować  z podjęcia działań sądowych, choć ma wszelkie podstawy do tego, by uzyskać korzystne dla siebie rozstrzygnięcie takie jak unieważnienie umowy kredytu frankowego lub kredytu WIBOR, a także zwrot nadpłaconych kwot uiszczonych przez Klienta na rzecz Banku w związku z zaciągniętym kredytem frankowym lub WIBOR.

Oferujemy:

 • wstępną analizę umowy kredytowej we Franku Szwajcarskim lub WIBOR;
 • ocenę ugody zaproponowanej przez bank w sprawie frankowej (jeśli została złożona);
 • przygotowania planu działania z kredytem frankowym lub WIBOR;
 • przeprowadzenia ewentualnego postępowania mediacyjnego z bankiem;
 • obrony w razie wytoczenia powództwa przez bank;
 • sporządzenia wezwania do zapłaty;
 • sporządzenia pozwu frankowego lub pozwu WIBOR;
 • reprezentacji w postępowaniu sądowym w sprawie frankowej lub WIBOR;
 • przeprowadzenia postępowania egzekucyjnego.

 

Pozew Frankowy – prawnicy z Gdańska i Elbląga

W sprawach frankowych prawnicy z naszej Kancelarii dążą do przekonania sądu, że klienci banków nie zdawali sobie sprawy z ryzyka, które wiąże się z zaciągnięciem zobowiązania, byli też wprowadzani w błąd co do szans na wahanie kursu franka szwajcarskiego wobec złotego. Kredytodawcy nie wypełniali należycie obowiązku informacyjnego. Całe ryzyko zostało przerzucone na kredytobiorców. Z kolei w powództwach wytoczonych przez kredytobiorców „złotówkowych” wykażemy, że WIBOR nie jest miarodajnym wskaźnikiem dla ustalania oprocentowania kredytu, gdyż z powodu różnych zdarzeń gospodarczych na rynku jest raczej deklaracją banków o tym, według jakiej stopy mogłyby sobie pożyczać pieniądze, niż faktyczną stawką.

Nasza Kancelaria od lat zajmuje się sprawami z zakresu pozwów frankowych CHF i ma na tym polu duże osiągnięcia – wygrane w sporach frankowych z Bankami liczymy w dziesiątkach. Jesteśmy Kancelarią Frankową z miasta Gdańsk, posiadamy również oddział w mieście Elbląg, niemniej jednak reprezentujemy klientów frankowych i WIBOR z całego obszaru Polski jak również klientów przebywających na stałe poza granicami naszego kraju.

Posiadamy doświadczony zespół Radców Prawnych oraz Prawników, którzy na co dzień zajmują się sprawami z zakresu pozwów frankowych, stwierdzaniu nieważności kredytu we franku i kredytu WIBOR, odfrankawianiem kredytów oraz doradztwem i reprezentacją klientów Kancelarii w sporach frankowych i WIBOR z Bankami.

Pomoc Frankowiczom w Elblągu i Gdańsku

Twój zaufany Adwokat i Radca prawny od umów kredytowych we franku szwajcarskim w mieście Gdańsk i Elbląg. Nasza Kancelaria prowadzi sprawy frankowe z obszaru całego Kraju – zapraszamy do kontaktu online kancelaria@krp-ks.pl lub do biur naszej Kancelarii Frankowej w mieście Gdańsk lub Elbląg.

Osoby odpowiedzialne

Łukasz Roszko

Partner, radca prawny

+48 798 891 694
l.roszko@krp-ks.pl

Poznaj mnie

Łukasz Roszko

Magdalena Nowacka

radca prawny

+48 798 341 054
m.nowacka@krp-ks.pl

Poznaj mnie

Magdalena Nowacka

Marta Gliwa

prawnik (aplikant radcowski)

+48 583 092 969
m.gliwa@krp-ks.pl

Poznaj mnie

Marta Gliwa
Specjalizacje
Nasz zespół tworzą radcowie prawni, adwokaci i prawnicy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Łączymy wiedzę praktyczną i doskonałą znajomość przepisów.