Godziny pracy
Pon - Pt : 09:00-17:00

Obsługa prawna spółek – Usługi prawne dla firm

Państwa firma, aby prężnie się rozwijać, potrzebuje kompleksowej opieki – także pod względem prawnym. Wiemy, że nie można być specjalistą od wszystkiego, a dobry przedsiębiorca nie musi być przecież prawnikiem i znać się na wszystkich zawiłościach tej dziedziny, która zresztą dynamicznie się zmienia. Dlatego zdejmujemy naszym klientom z barków cały ciężar związany z kwestiami prawnymi, tak by mogli skupić się na tym, na czym znają się najlepiej – na skutecznym prowadzeniu przedsiębiorstwa i rozwoju firmy prowadzącym do sukcesu, nie tylko finansowego. Nasi wykwalifikowani prawnicy opiekują się zarówno jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi oraz małymi przedsiębiorstwami, jak i spółkami czy dużymi korporacjami. Zakres usług prawnych dla firm dostosowujemy do potrzeb konkretnego klienta, tak by zapewnić jak najlepszą i najpełniejszą opiekę prawną szytą na miarę.

Jaki zakres działań obejmuje obsługa prawna spółek w Kancelarii Kardasz Staszak?

Nasza kancelaria zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z tworzeniem spółek, oddziałów oraz przedstawicielstw. Obsługa obejmuje także przygotowanie i zmiany statusów i umów spółek, połączenie czy przekształcanie, a także likwidacje spółek i jednoosobowych działalności gospodarczych. Gwarantujemy bieżącą obsługę korporacyjną, w tym także sekretariat korporacyjny. Na życzenie klienta przeprowadzamy kompleksowe audyty prawne przedsiębiorców, reprezentujemy wspólników i akcjonariuszy w trakcie zgromadzeń oraz spółkę w postępowaniach rejestrowych. W ramach naszej działalności proponujemy również emitowanie obligacji, akcji i innych papierów wartościowych. Oferowane przez nas usługi prawne dla firm oraz obsługa prawna spółek to klucz do prowadzenia działalności z sukcesem – bez względu na wielkość firmy oraz branżę. Zapraszamy do kontaktu, jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wesprzeć Państwa przedsiębiorstwo w prężnym rozwoju.

Jaki zakres działań obejmują usługi prawne dla firm w Kancelarii Kardasz Staszak?

Nasza oferta nie jest skierowana wyłącznie do spółek, ponieważ obsługujemy także mniejszych przedsiębiorców (w tym jednoosobowe działalności gospodarcze) czy organizacje pozarządowe, takie jak choćby fundacje. Pomożemy Państwu w przygotowaniu oraz negocjowaniu umów, a także w przekształceniu jednoosobowych działalności gospodarczych w spółki. Specjalizujemy się również w sporządzaniu opinii prawnych, przygotowywanych na podstawie analizy poszczególnych zagadnień i przepisów prawa. Na bazie stworzonych opinii możemy zarekomendować najbardziej optymalne i najlepsze rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w Państwa przypadku. Wesprzemy Państwa firmy negocjacjach handlowych oraz przygotowywaniu się do przetargów, a także będziemy reprezentować Państwa przed sądami, urzędami lub innymi podmiotami. Nasze usługi dopasowujemy do konkretnych klientów, dlatego mogą być Państwo pewni rzetelnego wsparcia z naszej strony.

Kancelaria K&S – profesjonalne i kompleksowe usługi prawne dla firm

Szukasz skutecznej pomocy prawnej w Gdańsku lub Elblągu? Zapraszamy do kontaktu z kancelarią prawną Kardasz Staszak. Jesteśmy kancelarią prawną z wieloletnim doświadczeniem, specjalizującą się między innymi w świadczeniu usług prawnych dla firm oraz obsłudze prawnej spółek. Przez lata działalności zdobyliśmy zaufanie wielu klientów, którzy zdecydowali się nam zaufać i powierzyli nam opiekę prawną nad swoim przedsiębiorstwem. Gwarantujemy dbałość o interesy firm oraz skuteczną ochronę danych osobowych – z naszą kancelarią mogą mieć Państwo pewność nie tylko najlepszej opieki prawnej, lecz także bezpieczeństwa na każdym etapie współpracy. Bez względu na to, czy szukają Państwo kompleksowej pomocy prawnej dla jednoosobowej działalności gospodarczej, dużego przedsiębiorstwa lub spółki, czy potrzebują Państwo wyłącznie jednorazowej porady prawnej, możemy Państwu pomóc. Zapraszamy do kontaktu już dziś. Co możemy dla Państwa zrobić?

Doradztwo korporacyjne świadczone w Kancelarii dotyczy niemal wszystkich aspektów działalności przedsiębiorców. Radca prawny świadczy usługi obejmujące szeroko rozumiane prawo spółek zarówno w zakresie przekształcania czy likwidacji spółek w odniesieniu do realizacji poszczególnych projektów, jak i dotyczące ich bieżącej działalności. Świadczone usługi obejmują wszystkie etapy, począwszy od przygotowania wszystkich niezbędnych dokumentów, przez obsługę prawną zgromadzeń aż po kwestie związane z likwidacją czy upadłością spółek.

Bieżąca obsługa

Kancelaria prawna K&S zapewnia bieżącą obsługę korporacyjną obejmującą między innymi przygotowanie projektów protokołów, uchwał, a także tworzenie sprawozdań zarządu i rady nadzorczej, regulaminów zarządu czy rady nadzorczej oraz wszystkich usług związanych z organizacją struktury spółki i działalnością poszczególnych jej organów. Kancelaria oferuje również możliwość reprezentowania wspólników i akcjonariuszy podczas walnych zgromadzeń i zgromadzeń wspólników.

Reprezentowanie w postępowaniach rejestrowych

Normy Kodeksu Spółek Handlowych nakładają na spółki obowiązek zgłaszania sądowi rejestrowemu wszelkich zmian, które podlegają wpisowi lub ujawnieniu w Rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. Kancelaria świadczy usługi z zakresu reprezentowania spółek w postępowaniach rejestrowych, a więc zgłaszania spółek do rejestracji, jak również zgłaszania wszelkich zmian, które muszą zostać uwzględnione w rejestrze.

Likwidacja i ogłaszanie upadłości

W sytuacji, w której nie jest już możliwe dalsze prowadzenie działalności gospodarczej i zachodzi konieczność likwidacji albo ogłoszenia upadłości danego podmiotu gospodarczego, prawnik pomaga w przeprowadzeniu całego procesu. Priorytetem jest przede wszystkim podjęcie właściwej decyzji i zakończenie działalności w sposób możliwie najkorzystniejszy dla właściciela przy jednoczesnym nienarażaniu na osobistą odpowiedzialność przewidzianą przez prawo cywilne oraz karne osób zarządzających daną spółką.

Kontakt: +48 58 309 29 69, +48 510 060 332, +48 602 580 410